Indicateurs | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
Chiffre d'affaires | 14,66 M € | 13,65 M € | 13,74 M € | 13,29 M € | 9,83 M € | 11,25 M € | 16,40 M € | 16,87 M € | 14,85 M € |
Marge brute | 12,92 M € | 13,65 M € | 13,63 M € | 13,29 M € | 9,82 M € | 11,25 M € | 16,40 M € | 16,87 M € | 14,85 M € |
Résultat d'exploitation | 604,28 k € | 604,84 k € | 153,75 k € | 603,71 k € | 205,45 k € | 346,49 k € | 403,34 k € | 701,41 k € | -740,21 k € |
EBITDA - EBE | 1,75 M € | 1,95 M € | 1,82 M € | 850,24 k € | 856,45 k € | -355,91 k € | 937,49 k € | 1,32 M € | 1,02 M € |
Résultat net | 949,98 k € | 386,68 k € | 181,99 k € | 172,11 k € | 300,33 k € | 1,42 M € | 493,61 k € | 518,01 k € | -86,28 k € |
Indicateurs | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
Chiffre d'affaires | -6.89 % | 0.6 % | -3.28 % | -26.04 % | 14.46 % | 45.84 % | 2.86 % | -12.01 % |
Marge brute | 5.64 % | -0.15 % | -2.52 % | -26.06 % | 14.5 % | 45.84 % | 2.86 % | -12.01 % |
Marge d'EBITDA | 0.09 % | -74.58 % | 292.66 % | -65.97 % | 68.65 % | 16.41 % | 73.9 % | -205.53 % |
Marge opérationnelle | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % |
En activité
Fermé
Fermé
Fermé
Fermé
23/12/2025
2024 - Comptes complets20/11/2024
2023 - Comptes complets17/09/2024
CA_351306907_6901_K00093452324_2023_C27/02/2024
2022 - Comptes complets18/01/2024
CA_351306907_6901_K00052332459_2022_C27/08/2025
4199_001.pdf27/08/2025
4991_001.pdf22/09/2004
zyhTaap4D3xW_RACT040100987003/09/2003
0it0mqWh9jhn_RACT030011993612/10/1999
NGaznfK9Sqnc_RACT990063753411/03/1998
8Fr7y6XuqEyA_RACT9800009477